logo Atyp-nabytek.net
  1. V dnešní uspěchané době je odpočinek pro naše zdraví důležitý. Nezastupitelnou roli v odpočinku je právě spánek, který tvoří až 1/3 denní doby. Proto svoji pozornost věnujeme výběru lůžka, které může ovlivnit naše zdraví.
Je tedy nutné vzít v potaz nosný prvek, pružnost a potahový materiál, neboť každá tato část má svou nezastupitelnou roli v kvalitním a pohodlném odpočinku.
Nosné prvky a matrace se přímo ovlivňují. Pružinové matrace vyžadují pevný podklad, v podobě děrovaných desek, nebo laťkový rošt.
Latexové a PUR pěnové matrace naopak vyžadují pružný podklad, jako je například rošt lamelový nebo bodově pružící. Tyto rošty mohou být i polohovací.
Výběr matrací i roštů je podmíněn ještě dalším faktorům a to je váha a výška postavy a pak i zvyk na tužší či měkčí matrace.
Dalším prvkem jsou potahy matrací, které neovlivní výběr druhu matrací, ani roštů, ale mají také svou nezastupitelnou hodnotu v rozhodování. Potah by měl být měkký, tepelně komfortní, příjemný na dotyk a schopný odvádět pot. Potah by měl být snímatelný, pratelný a opatřený zipem po celém obvodu.
Kvalitní lůžko také splňuje
         - rozměrový komfort:
délka lůžka:    výška postavy + 20 cm
                                                   (pokud je postel se předním čelem, tak i více)
šířka lůžka:    minimálně 90 cm na osobu, i více
        - pocitový komfort:
příjemné na dotyk a přiměřeně měkké a přitom dostatečně podpírající tělo, tak aby působilo regeneračně a nepoškozovalo páteř

Matrace od výrobce VIRGOMAT:


Katalog1
Katalog2
 
Ceník

Ukázky vizualizace

Realizace nábytku


© Josef Daněk 2002–2010